Witamy na blogu firmy Pit Stop 

Ciśnienie w oponach – jak ważne jest dla prawidłowej eksploatacji pojazdu?

Bezpieczne podróżowanie samochodem zależy nie tylko od sprawności danego pojazdu, ale również od jakości i eksploatacji opon. Aby wydłużyć ich żywotność, a także zapewnić im dobrą przyczepność do jezdni, należy między innymi regularnie sprawdzać ich ciśnienie. Jak często to robić? Ile powinno wynosić ciśnienie w oponach? Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej...

Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji samochodowej?

Klimatyzacja samochodowa

Bez klimatyzacji samochodowej ciężko wyobrazić sobie komfortowe użytkowanie auta, w szczególności podczas długiej podróży w letnie dni. Aby jednak cieszyć się zaletami układu, należy zadbać o jego szczelność. Niesprawna klimatyzacja nie będzie chłodzić wnętrza pojazdu, narazi również na dodatkowe koszty. Jakie są objawy nieszczelnego układu? W jaki sposób sprawdzić czy klimatyzacja samochodowa działa sprawnie?

Czytaj więcej...

Jak wygląda prawidłowe odgrzybianie klimatyzacji?

odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja jest systemem, który znajduje się w większości samochodów, nie tylko w tych nowoczesnych, ale również w starszych modelach. Dzięki uruchamianiu jej w lecie wnętrze auta pozostaje przyjemnie chłodne, a jazda staje się dużo mniej uciążliwa.

Klimatyzacja przydaje się bardzo często również w zimie, ponieważ ustawiając odpowiednią temperaturę, można pozbyć się z szyb zamgleń, ograniczających widoczność, a także ogrzać nieco wnętrze. Aby system ten działał prawidłowo, należy przeprowadzać regularne czyszczenie oraz odgrzybianie. W jaki sposób to zrobić? 

Czytaj więcej...

Mobilna wulkanizacja - czy warto z niej korzystać?

Każdy właściciel samochodu musi raz na jakiś czas skorzystać z usług zakładu wulkanizacyjnego. Jesteśmy do tego zmuszeni i nie wyłącznie w razie problemów z ogumieniem. Konieczność wymiany opon przed nowym sezonem wiąże się zwykle z oczekiwaniem w długich kolejkach do wulkanizatora. I tu wychodzi nam naprzeciw usługa mobilnej wulkanizacji.

Czytaj więcej...

Na czym polega prostowanie felg aluminiowych?

prostowanie felg aluminiowych

Istnieje powszechne przeświadczenie, że samochód lepiej prezentuje się na alufelgach – z tego też powodu, ten jeden z dwóch (obok felg stalowych) podstawowych rodzajów felg jest tak chętnie wybierany przez kierowców.

Należy jednak pamiętać, że w porównaniu ze stalą metale lekkie odznaczają się większą elastycznością. To właśnie ta elastyczność sprawia, że ząb czasu zostawia większy odcisk na felgach aluminiowych – aby te odciski wyrównać, przeprowadza się tak zwane prostowanie felg.

Czytaj więcej...

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu