Opony używane

Korzystając z usług naszego serwisu, uzyskasz fachową, rzetelną poradę – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, sprawdzimy, czy opony są jeszcze zdatne do użytku oraz objaśnimy, jakie parametry opon zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji. Wiedza nt. opon jest wysoce przydatna, dlatego poniżej podzielimy się kilkoma wskazówkami.

Rozmiar opony używanej – jak sprawdzić

Istnieją trzy sposoby na samodzielne sprawdzenie rozmiaru opony – pierwszym jest przyjrzenie się ciągowi znaków z boku opony. Drugim, odczytanie oznaczeń na klapce wlewu do paliwa. Trzecim z kolei – sprawdzenie rozmiaru w instrukcji pojazdu. Rozmiar opony na przykładzie ciągu znaków 195/60R15 91 H odcyfrowuje się następująco: 195 to szerokość bieżnika w milimetrach. 60 to procentowy stosunek wysokości boku opony do szerokości bieżnika. R 15 wyraża w calach średnicę felgi.

Gdzie zamontować opony używane dłużej?

Teoretycznie pojazd z zamontowanymi z przodu lepszymi oponami lepiej radzi sobie z wodą i posiada lepsze przyspieszenie, jednak ze względów bezpieczeństwa radzi się opony o lepszych parametrach montować z tyłu. Opony nowe lub mniej zużyte montujemy więc w tylnej osi, co zwiększy bezpieczeństwo w nieprzewidzianych sytuacjach (ostry zakręt, hamowanie). Montaż lepszych opon w tylnej osi minimalizuje ryzyko zarzucenia w tył i stabilizuje pojazd.
Kiedy należy wyrzucić oponę?

Eksperci z PIT STOP Poznań radzą, by wymienić oponę, gdy:

  • wysokość bieżnika jest mniejsza niż 3 mm (w przypadku opon letnich). Minimalna dopuszczalna wysokość bieżnika to 1,6mm, co jednak nie jest bezpiecznym parametrem podczas jazdy w deszczu,
  • wystąpiły miejscowe, nierównomierne przetarcia opony,
  • minęło 10 lat od daty produkcji,
  • przebicie bieżnika opony ma średnicę większą niż 5 mm.

Jakie możliwości pozbycia się opon oferuje Poznań?

Zużyte opony stanowią zagrożenie dla środowiska. Spalanie opon uwalnia do atmosfery szereg toksycznych związków. Nie należy też wyrzucać opon na śmietnik ani porzucać w lesie. Istnieją specjalne punkty, które skupują opony i poddają je utylizacji lub recyklingowi (ich szczegółowy wykaz można znaleźć w sieci). Nasz serwis prowadzi skup opon niepotrzebnych lecz zdatnych do użytku.

Do kogo adresowana jest nasza oferta – używane, tanie opony?

Tanie opony używane są doskonałym rozwiązaniem dla osób, których priorytetem jest solidna lecz niedroga wymiana opon. Oferowaną przez PIT STOP Poznań sprzedaż opon poleca wielu zadowolonych klientów.

 

 

 

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu