Odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową

W naszym serwisie stosujemy innowacyjną i skuteczną metodę ultradźwiękową, która skutecznie umożliwi nam odgrzybianie klimatyzacji. Zabieg odbywa się za pomocą urządzenia, który wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz. Ten sposób opiera się na zastosowaniu specjalnego rozpylacza o średnicy kropel ok. 5 mikronów. Wpuszcza on do kanałów wentylacyjnych substancję czynną, która krąży w układzie zamkniętym. Właśnie te elementy są dezynfekowane jako pierwsze. Następnie należy dodać do klimatyzacji środek zabijający nieprzyjemne zapachy, który zabije nawet woń tytoniu. Dzięki odgrzybianiu klimatyzacji wyeliminujesz grzyby, pleśń, a także przywrócić świeży zapach w samochodzie. Regularny serwis zwiększy sprawność działania klimatyzacji. Ultradźwięki są w stanie poradzić sobie z nawet bardzo trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z serwisem i odgrzybianiem klimatyzacji.

 

Odśwież swoją klimatyzację! Sprawdź odgrzybianie w Poznaniu na pit-stop-poznan.pl

Z czasem system klimatyzacji w Twoim samochodzie może stać się miejscem rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Obecność drobnoustrojów wpływa nie tylko na jakość powietrza w kabinie pojazdu, ale może wywołać alergie lub inne problemy zdrowotne u pasażerów. Usługa odgrzybiania klimatyzacji w poznańskim serwisie samochodowym Pit Stop sprawi, że skutecznie wyeliminujesz groźne mikroorganizmy z klimatyzacji w pojeździe.

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń, a wydajność klimatyzacji ulega poprawie. To z kolei przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i dłuższą żywotność systemu.

Oferujemy kompleksowe podejście do odświeżania klimatyzacji samochodowej, zajmujemy się również drobnymi naprawami systemu klimatyzacji. Pomożemy Ci rozwiązać problem nieszczelności oraz wymienimy filtry powietrza na nowe.

 

Czyszczenie klimatyzacji

 

W trakcie używania klimatyzacji w jej układzie mogą gromadzić się drobnoustroje oraz grzyby. To sprawia, że z nawiewów wydobywa się nieprzyjemny zapach. Zanieczyszczone powietrze z klimatyzacji może również prowadzić do reakcji alergicznych. Z tego względu przynajmniej raz w roku, najlepiej tuż przed sezonem letnim należy odgrzybić klimatyzację. Cały proces polega na dezynfekcji za pomocą środków chemicznych. Ich drobne cząstki docierają do parownika i wszystkich zakamarków dzięki ozonowaniu kabiny. Warto pamiętać, że odgrzybianie klimatyzacji powinno łączyć się z wymianą filtra kabinowego, aby usunąć wszystkie bakterie.

 

W ramach oferty podejmujemy się również odgrzybiania klimatyzacji samochodowych metodą ultradźwiękową. Na czym ona polega? Środek chemiczny, czyszczący zostaje rozprowadzany przy użyciu ultradźwięków o częstotliwości 1,7 MHz. Metoda ta zamienia płyn w mgłę o właściwościach dezynfekujących. Para przedostaje się do parownika i czyści go z kurzu, brudu, bakterii i grzybów, które z biegiem czasu gromadzą się w klimatyzacji. Jest to skuteczna metoda, która pozwala na szybkie i niedrogie pozbycie się drobnoustrojów.

 

Dlaczego warto regularnie serwisować klimatyzację?

Warto pamiętać o regularnym serwisowaniu, odgrzybianiu klimatyzacji samochodu. Zabrudzona lub zagrzybiona klimatyzacja może być przyczyną rozwoju różnorodnych chorób płuc i oskrzeli. Nie da się również ukryć, że powoduje dyskomfort u alergików i nasilenie objawów alergii. Oprócz profesjonalnego czyszczenia uzupełniamy czynnik chłodzący w różnych modelach pojazdów oraz zajmujemy się wykonywaniem drobnych napraw klimatyzacji.

Zapraszamy serdecznie do umawiania serwisowania klimatyzacji.

 

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu