Uszkodzenia kół – warto dbać nie tylko o opony...

Drogi w Polsce sprzyjają wszelkiego rodzaju uszkodzeniom felg. Jednak nie tylko dziury są przyczyną uszkodzeń. Wiele pogiętych czy popękanych felg to efekt stylu jazdy. Rzesza kierowców zapomina, że pokonywanie autem wysokich krawężników, jeśli jest niezabronione, to na pewno niewskazane. Jeśli już koniecznie musimy wjechać na parking oddzielony wysokim krawężnikiem od jezdni, zróbmy to bardzo wolno pod określonym kątem. W miarę możliwości należy unikać dziur, a specjalne progi zwalniające należy pokonywać przy minimalnej szybkości, hamując przed przeszkodą.


Jeśli już „uda” nam się uszkodzić felgę, to obecnie istnieje możliwość jej naprawy. Można prostować zarówno felgi aluminiowe, jak i stalowe. Oczywiście możliwość naprawy jest uzależniona od stopnia uszkodzeń. Jednak ocenę uszkodzonej felgi, tak jak i samą naprawę, należy powierzyć profesjonalistom. Trzeba pamiętać, że stan felgi to główny czynnik decydujący o naszym bezpieczeństwie.

Profesjonalne prostowanie i naprawa felg – wskazówki eksperta z PIT STOP Poznań.

Wbrew pozorom, naprawa felg to czynność, która wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia. Potrzebne są także specjalistyczne urządzenia. Kwalifikacja felgi do naprawy odbywa się na podstawie ogólnego oglądu stanu felgi. To na podstawie rodzaju uszkodzenia specjalista dobiera sposób naprawy. Prostowanie felg to najprostsza czynność polegająca na użyciu siły mechanicznej. Wykorzystując specjalną maszynę, która dokonuje analizy krzywizny obręczy, mamy gwarancję, że felga powróci do stanu pierwotnego. Wszelkiego rodzaju pęknięcia są spawane, a ubytki wypełniane specjalną szpachlą. Najczęściej po naprawie, felgi poddawane są kompleksowej renowacji. Przy okazji naprawy jednej czy dwóch felg, możemy odnowić cały komplet, co pozwoli nam uzyskać wyjątkowy efekt estetyczny. Ponadto przy renowacji możemy zmienić także kolor felg.

Prostowanie felg to bardzo skuteczny sposób na przywrócenie felgom ich pierwotnej funkcjonalności i wytrzymałości.

Naprawianie felg w specjalistycznych warsztatach takich jak PIT STOP Poznań, to usługa bezpieczna i niedroga. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz skorzystania z naszych usług!

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu