Wymiana oleju w Poznaniu

Nie ulega wątpliwości, ze wymiana oleju to podstawowa czynność podczas korzystania z samochodu. Olej zapewnia smarowanie i chłodzenie każdego silnika. Element zużywa się bardzo szybko, jeśli obciążamy silnik i nie dbamy o odpowiednie smarowanie. Wymiana oleju zawsze powinna wiązać się z wymianą filtra oleju, który oczyszcza olej z zanieczyszczeń. Te nieprawidłowości negatywnie wpływają na trwałość silników. Olej należy wymieniać co 15-20 tysięcy przejechanych kilometrów. Obowiązkowo należy sprawdzić zalecenia producentów i dobierać olej wedle jego zaleceń. Nie należy stosować oleju do diesla do silnika benzynowego i odwrotnie. Warto wiedzieć, że im niższe obroty tym gorsze smarowanie silnika. Prawidłowe użytkowanie silnika sprawi, że będzie on działał dłużej bez zarzutów. Wymiana oleju w samochodzie to nie jest prosta sprawa. Usługę najlepiej jest zlecić profesjonalistom, którzy poprawnie i na czas wymienią olej. Jeśli olej nie jest wymieniany odpowiednio często może dojść do zapchania filtra oleju. O awarię samochodu w tym przypadku już nie jest ciężko. Silnik będzie zużywał się szybciej, że możliwe jest jego trwałe uszkodzenie. W tym przypadku może spaść moc jednostki napędowej, a spalanie cały czas będzie rosło. Przy zapchanym filtrze może nastąpić całkowite zużycie oleju, a także jego wyciek. Aby nie narazić na tego typu problemy, wymianę filtra warto zostawić specjalistycznym warsztatom.

Wymiana oleju w Poznaniu. Zapewnij swojemu silnikowi najlepszą ochronę z pit-stop-poznan.pl!

Silniki samochodowe wymagają odpowiedniej ochrony, by utrzymać ich wydajność na wysokim poziomie oraz ich nie uszkodzić. Właściciele pojazdów powinni przestrzegać terminów wymiany oleju i robić to regularnie, po każdych przejechanych 15-20 tys. kilometrów. Zwlekanie z wymianą może doprowadzić do zapchania filtrów, spadku wydajności auta, zwiększenia spalania, a nawet powodować wyciek oleju.

W serwisie Pit Stop w Poznaniu zajmujemy się wymianą oleju silnikowego, dostosowaną do wymagań każdego pojazdu. Używamy wyłącznie wysokiej jakości olejów silnikowych od renomowanych producentów, co gwarantuje maksymalną ochronę silnika przed zużyciem, korozją i osadzaniem się szkodliwych zanieczyszczeń.

Z naszą pomocą zapewnisz swojemu autu najlepszą ochronę i niezawodne działanie na każdej drodze. Zapraszamy do kontaktu i umówienia terminu wymiany oleju w Poznaniu, w serwisie Pit Stop.

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu