Metody pielęgnacji tapicerki samochodowej

Tapicerka samochodowa jest tym elementem, który brudzi się najszybciej. Bez względu na to, czy została wykonana z materiału, czy ze skóry, nie można lekceważyć jej regularnego czyszczenia. Tylko wtedy właściciel może pozbyć się niewidocznych gołym okiem bakterii, roztoczy, czy też zabrudzeń powstałych na skutek użytkowania samochodu. Istnieje wiele metod, które mogą pomóc podczas prania wnętrza pojazdu.

Jak wyczyścić tapicerkę? Kiedy oddać ją do specjalisty?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, samodzielnie próbuje czyścić tapicerkę. Czy jednak warto to robić, jeśli pod ręką ma się profesjonalny serwis, który zrobi to szybko i fachowo? Czyszczenie tapicerki przez profesjonalistę daje pewność, że zostanie pozbawiona nie tylko brudu, ale także wszelkich drobnoustrojów, które mogą doprowadzić do alergii użytkowników auta oraz woni papierosów, jeśli właściciel pozwala na palenie w środku pojazdu.

Chcąc uniknąć pojawienia się plam na tapicerce zawsze można ją odpowiednio zabezpieczyć. Obecnie na rynku można dostać wiele produktów, które z powodzeniem mogą ochronić wnętrze samochodu. Jeśli jednak dojdzie już do zabrudzenia, nie należy czekać z jego usunięciem. Warto wówczas wybrać się do serwisu, który dzięki profesjonalnym specyfikom i sprzętowi, będzie w stanie odpowiednio zająć się zabrudzeniami. 

Należy mieć na uwadze, że niektóre zadania, można wykonać samodzielnie w domu. Mowa tutaj choćby o odkurzaniu, które powinno przeprowadzać się regularnie co dwa tygodnie. Można w tym celu wykorzystać odkurzacz domowy z mocnym silnikiem. Odkurzacz samochodowy może nie poradzić sobie z dużym brudem. Chcąc mieć pewność, że okruchy, sierść zwierząt i inne elementy zostały usunięte, warto zastosować dodatkowo szczotkę, którą wymiecie się pozostałości, których nie sięgnął odkurzacz.

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu