W jaki sposób naprawić uszkodzone felgi?

 

 

 

Pozostawiający wiele do życzenia stan polskich dróg, niebezpieczna jazda, kontakt z krawężnikami – niestety wszystkie te czynniki wpływają bardzo negatywnie na stan felg samochodowych. O ich uszkodzenie naprawdę nietrudno, dlatego większość kierowców w końcu staje przed dylematem, kiedy należy je naprawiać i w jaki sposób to robić, aby nie doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń.

Kiedy felgi nadają się do naprawy?

Naprawa felg nie tylko nie zawsze jest możliwa, ale też nie zawsze jest opłacalna. Istotna jest przede wszystkim skala zniszczeń. Jeśli doszło do popękania ramion, szprych oraz osi, niestety element ten będzie niemożliwy do zregenerowania, bez uszczerbku na późniejszym bezpieczeństwie. Specjaliści przyznają także, że nie warto naprawiać felg niskiej jakości, które zostały zakupione w zaniżonej cenie - wówczas będzie to niemożliwe ze względu na mniej solidny materiał.

Naprawa drobnych zarysowań

Jeśli na felgach zauważymy drobne zarysowania bądź matowe fragmenty, możemy spróbować naprawić je samodzielnie. Pomogą w tym specjalistyczne preparaty, w tym także te do polerowania. W przypadku tych ostatnich, dostępne są specjalne pasty do felg aluminiowych, a także przyrządy do ich rozprowadzania, które noszą nazwę szyszek polerskich i są w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków obręczy.

Naprawa felg w warsztacie

W przypadku dobrych jakościowo felg, które zostały naznaczone pęknięciami lub zgięciami, możemy pokusić się o skorzystanie z pomocy fachowców. W zależności od uszkodzeń, specjaliści wykorzystują specjalne urządzenia, pomagające w prostowaniu felg, które następnie są spawane. Kolejnym etapem jest piaskowanie mające na celu pozbycie się zniszczonej warstwy lakieru oraz zabezpieczenie przed korodowaniem. Dopiero ostatnim krokiem jest malowanie, najczęściej metodą piaskowania, która jest dość prosta w wykonaniu oraz gwarantuje wysoką trwałość.

Ile kosztuje naprawa?

Naprawa felg różni się w zależności od materiału z którego zostały one wykonane. W naszym warsztacie jest to nieco tańsze w przypadku felg stalowych – wówczas np. proces uszczelniania i oczyszczania kosztuje 35 zł, zaś ta sama procedura przy obręczach aluminiowych, zamyka się w kwocie 40 zł.

 

 

 

Pit Stop

Serwis ogumienia 1
Al. Solidarności 48
(budynek stacji lotos)
Poznań
tel.: 532 633 220

Serwis ogumienia 2
Królowej Jadwigi 15
(w budynku stacji Lotos na rogu ulicy Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej)
61-871 Poznań
tel.: 532 633 221

Mapa dojazdu